Tur   | Eng |   Arab   |  Rus  

TREYLERMİKSER

Teknik Özellikler

TREYLERMİXER

TEKNİK  ÖZELLİKLER

Genişlik                   :    2500 mm 
Yükseklik                 :    3900 mm
Dingil Mesafesi         :    1200 mm
Boş Ağırlık               :    7000 kg - 8250 kg  ± % 5
Ön Tabla Yüksekliği    :  1220 mm / 1.400 mm
Kapasite (Hacim)       :    12 m³  - 16 m³

 

KAZAN : Trailermixer kazanı  tamamı CNC Plasmada kesilmiş 450 HB sertlikte yüksek aşınmaya ve darbelere dayanıklı HARDOX marka  ithal İsveç çeliğinden  imal edilir. Optimum kazan açısı sayesinde yüksek dolum kapasitesi ve maksimum geometrik hacme sahiptir.Kazan kaynağı otomatik robot kaynağı ile yapılmaktadır.Kuyruk konisi geniş doldurma ve boşaltma çapına sahip olup kuyruk konisinde balansı önleyen sıvama tekniği kullanılmıştır. Kazan redüktör aynası ortasına montaj yapılan konik sac ile mükemmel beton karışımı elde edilmektedir.Çift makara sistemi ile mükemmel dönüş balanslı çevirme gerçekleşir.Kazanın ağırlık merkezi yere yakındır , kazan dönüşleri seri ve dengelidir.Bu sebepten dolayı redüktörün çevirme gücü değişmez, kazan ömrü artar.

 

HELEZON (BIÇAK): 450 HB sertlikte HARDOX marka yüksek aşınmaya dayanıklı ithal sacdan imal edilir.Kazan içindeki helezonların optimum helezon mesafesi ve yüksekliği  sayesinde  sorunsuz  homojen karıştırma ve  hızlı bir boşaltma sağlanır.Helezon üzerindeki 4 x 25 silmeler ile helezon ömrü uzatılmıştır.

 

DOLUM – V OLUK – BOŞALTMA OLUK:  450 HB sertlikte HARDOX marka yüksek aşınmaya dayanıklı ithal sacdan imal edilir. Özel tasarımlı dolum oluğu sayesinde kazan içine beton doldurma işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.Geniş V- Oluk yardımı ile betonun kazan içinden dışarıya  seri olarak akması sağlanmıştır. Boşaltma oluğu hidrolik sistemli olup  180º yatay ve 30º dikey hareketle  betonun akmasını kolay bir şekilde  hızlandırmaktadır

 

RİNG: GS-60 kalite döküm malzemeden imal edilmiştir ve Ø 220 Çift Makara Sistemine sahiptir.

 

ŞASE: Monoblok şase yapısındadır ve 3 dingilli şase düzeni mevcuttur. EEC direktiflerine uygun olarak yüksek mukavemetli şase çeliği ve traversler kullanılmaktadır. Şase montajı sırasında optik lazer ölçme cihazı kullanılarak düzgün ve kusursuz şase imalatı gerçekleşmektedir. Dorse kulakları şase lamasına kılıçlama  imalat yöntemiyle  montaj  ve kaynak edilmektedir. Şasenin yol tutuşu ve kavraması mükemmeldir. M.A.R.T.O.Y 2007/46/AT  sertifikası mevcuttur.

 

TAŞIYICI KONSOLLAR: Ön ve Arka olmak üzere 2 adet taşıyıcı konsol mevcuttur. Yüksek mukavemetli St 52 kalite sacdan üretilirler.Şase ve konsol bağlantısı içeriden bağlantılı cıvata dizisi ile sağlanmaktadır.

 

 

 

HİDROLİK SİSTEM: EATON marka 90 cc hidromotor – 105 cc pompa ünitesi ile birlikte 577 & 580 BONFIGLIOLI TRANSMITTAL marka redüktörün eşsiz uymu ile kazanın dönme hareketi sağlanır. Kazan hızı ve yönünü kontrol etmek için elektrikli kumanda paneli mevcuttur.

 

SOĞUTMA SİSTEMİ: OESSE marka TM 24 V 12 lt. soğutucu ünitesi kullanılmaktadır.

 

SÜSPANSİYON & DİNGİL: Tamamı AKTAŞ marka süspansiyon  körüklü ve parabolik tek/çift katlı Z makas süspansiyon sistemi kullanılmaktadır. Ön dingil çekici kabininden kaldırma kumandalıdır. 3 x 9 Ton taşıma kapasiteli kampanalı veya diskli dingil sistemi kullanılmaktadır. Yerli dingil markası olarak SERTEL marka tercih edilmekte olup ithal dingil markalarında   BPW veya SAF  kullanılmaktadır.

 

FREN  SİSTEMİ:  WABCO 2S-2M  EBS + RSS  özelliklerinde  ECE R13 BM/AEK Regülasyonuna  uygun olarak montajı yapılır. Mevcut olarak ARFESAN marka 2 adet S.F.K ve 4 adet İ.F.K bulunmaktadır.Çekiciye standart  fren yükü veren ve lastik aşınımının  minimum olduğu dengeli bir fren sistemine sahiptir.Lastiklerin yol tutuşu ve fren hız değerleri istenilen seviyededir.

 

ELEKTRİK SİSTEMİ : ECE R48 sayılı BM/AEK  Regülasyonuna uygun  SA-BA marka 2×7  & 1×15 pollü bağlantılar ve  ISO 12098’e uygun priz kullanılmaktadır.

 

KING – PIN :  DIN 74080 kalitesinde ve ECE R55’e uygun   2” civatalı King-Pin  kullanılmaktadır.

 

MEKANİK AYAK : Tek taraftan çevirmeli çift hız devirli MAKERSAN marka 24 TON dinamik ve  50 TON statik yük kapasiteli  dişli şanzımanlı ayak kullanılmaktadır.

 

LASTİK & JANT :  R22,5 x 385/65  BRIDGESTONE  R 179  lastik ve 11,75 x 22.5 Çelik Jant tercihi yapılır ve AB/458/2011 yönetmeliğine uygun montaj yapılır.

 

BOYA: Tüm metal yüzeyler kumlama sonrasında 2 kat epoksi boya ile  astarlama işlemine girer ve daha sonra istenilen RAL kodunda 2 kat  DYO markalı akrilik boya ile fırınlı  boyama kabininde  boyanır. Boyama sonrası kuruma işlemi tamamlandıktan sonra çeşitli noktalardan elcometre ile  boya kalınlığı ölçümü yapılır ve standart boyama değerleri elde edilir.

 

İŞARETLEME ve ETİKETLER : AB/19/2011 yönetmeliğine uygun zorunlu etiket yerleri ve araç tanıtım numarasının yanı sıra  2 adet arka reflektör, EC direktiflerine uygun reflektif şerit uygulaması, 70 ve 80 hız işaretleri ve  uyarı etiketleri.

 

 

STANDART AKSESUARLAR:

 

ECE R58 BM/AEK’ya uygun Katlamalı Arka Tampon
ECE R73 BM/AEK’ya uygun Bisiklet Korkulukları
Su Deposu (3 mm/ Galvanizli sac)
Redüktörden tahrikli 1000 lt./dak. Su Pompası
Doldurma ve boşaltma oluğu temizliği için 8 mt. Hortum
(2 adet)  Plastik İlave Kısa Oluk + (1 adet) Katlanabilir Plastik Uzun Oluk
FRP Çamurluklar
FRP Kitlenebilir Malzeme Dolabı (80 Lt.)
Teker  Takozu
Krom Su Tankı
Yangın Söndürücü Kutusu
MAKERSAN   Stepne Taşıyıcı
Bijon Anahtarı &  Kol
İtfaiye İkaz lambası
Ekolojik Kapak ve Beton Katkı Tankı
Her detayında bildiğiniz GÜVEN’ilir  kalite ve işçilik

 

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

 

JOST  Kaldırma Ayağı
JOST  King-Pin
ALCOA Alüminyum Jant
ASPÖCK  Elektrik Seti
WABCO  SMARTBOARD / e TASC
Orta Dingil Kaldırma Sistemi
Kazan Gövdesine Yapıştırmalı  Özel  Reklam çalışması
Güven Makina
Güven Makina
Footer 1
Copyright © Güven Makina 2020