Tur   | Eng |   Arab   |  Rus  

KÜVET DAMPER

Teknik Özellikler

KÜVET  DAMPER 

TEKNİK  ÖZELLİKLER

ÖLÇÜLER & KAPASİTE

Genişlik                      :    2500 mm

Yükseklik                   :    3000 mm

Dingil Mesafesi         :    1310 mm

Boş Ağırlık                 :    6000 kg – 7200 kg  ± % 5

Ön Tabla Yüksekliği :  1220 mm / 1400 mm

Kapasite (Hacim)      :    22 m³  – 40 m³

 

KOVA : 450 HB sertlikte aşınmaya ve güçlü darbelere dayanıklı HARDOX marka sacdan üretilir.Taban sacı ve yan duvarlar  4 mm. HARDOX 450 HB özelliğindedir.Ön ve arka kapak 5 mm. St 52 sac kalitesinde üretilir. Arka kapak ,damper  kaldırma hareketi ile alttan otomatik olarak açılmaktadır.Kovanın kendine özgü yenilikçi ve estetik  bir tasarımı vardır.Bu sayede  hızlı ve akıcı  yük akışı  gerçekleşmektedir.

 

ŞASE: Monoblok şase yapısındadır ve 3 dingilli şase düzeni mevcuttur. EEC direktiflerine uygun olarak yüksek mukavemetli şase çeliği ve traversler kullanılmaktadır. Şase montajı sırasında optik lazer ölçme cihazı kullanılarak düzgün ve kusursuz şase imalatı gerçekleşmektedir. Dorse kulakları şase lamasına kılıçlama  imalat yöntemiyle  montaj  ve kaynak edilmektedir. Şasenin yol tutuşu ve kavraması mükemmeldir. M.A.R.T.O.Y 2007/46/AT  sertifikası mevcuttur.

 

HİDROLİK SİSTEM: Damper hareketi 45º devirme açısı sağlayan HİDROMAS marka 5 kademeli ağır tip teleskopik silindir ile gerçekleşmektedir. Hidrolik yağ deposu orijinal HİDROMAS marka olup emiş filtreli, damper pnömatik kumandalı, çift hızlı indirme ventili ve sınır kontrol emniyetlidir.Çekici ile dorse arasındaki bağlantı 2 adet soket (jack) ile sağlanmaktadır(Müşteri aracına uygun PTO’ya akuple).

 

SÜSPANSİYON & DİNGİL: Tamamı AKTAŞ marka süspansiyon  körüklü ve parabolik tek/çift katlı Z makas süspansiyon sistemi kullanılmaktadır. Ön dingil çekici kabininden kaldırma kumandalıdır. 3 x 9 Ton taşıma kapasiteli kampanalı veya diskli dingil sistemi kullanılmaktadır. Yerli dingil markası olarak SERTEL marka tercih edilmekte olup ithal dingil markalarında   BPW veya SAF  kullanılmaktadır.

 

FREN  SİSTEMİ:  WABCO 2S-2M  EBS + RSS  özelliklerinde  ECE R13 BM/AEK Regülasyonuna  uygun olarak montajı yapılır. Mevcut olarak ARFESAN marka 2 adet S.F.K ve 4 adet İ.F.K bulunmaktadır.Çekiciye standart  fren yükü veren ve lastik aşınımının  minimum olduğu dengeli bir fren sistemine sahiptir.Lastiklerin yol tutuşu ve fren hız değerleri istenilen seviyededir.

 

ELEKTRİK SİSTEMİ : ECE R48 sayılı BM/AEK  Regülasyonuna uygun  SA-BA marka 2×7  & 1×15 pollü bağlantılar ve  ISO 12098’e uygun priz kullanılmaktadır.

 

KING – PIN :  DIN 74080 kalitesinde ve ECE R55’e uygun   2” civatalı King-Pin  kullanılmaktadır.

 

MEKANİK AYAK : Tek taraftan çevirmeli çift hız devirli MAKERSAN marka 24 TON dinamik ve  50 TON statik yük kapasiteli  dişli şanzımanlı ayak kullanılmaktadır.

 

LASTİK & JANT :  R22,5 x 385/65  BRIDGESTONE  R 179  lastik ve 11,75 x 22.5 Çelik Jant tercihi yapılır ve AB/458/2011 yönetmeliğine uygun montaj yapılır.

 

BOYA: Tüm metal yüzeyler kumlama sonrasında 2 kat epoksi boya ile  astarlama işlemine girer ve daha sonra istenilen RAL kodunda 2 kat  DYO markalı akrilik boya ile fırınlı  boyama kabininde  boyanır. Boyama sonrası kuruma işlemi tamamlandıktan sonra çeşitli noktalardan elcometre ile  boya kalınlığı ölçümü yapılır ve standart boyama değerleri elde edilir.

 

İŞARETLEME ve ETİKETLER : AB/19/2011 yönetmeliğine uygun zorunlu etiket yerleri ve araç tanıtım numarasının yanı sıra  2 adet arka reflektör, EC direktiflerine uygun reflektif şerit uygulaması, 70 ve 80 hız işaretleri ve  uyarı etiketleri.

 

 

STANDART AKSESUARLAR:

 ECE R58 BM/AEK’ya uygun Katlamalı Arka Tampon

ECE R73 BM/AEK’ya uygun Bisiklet Korkulukları

FRP Çamurluklar

FRP Kitlenebilir Malzeme Dolabı (80 Lt.)

Teker  Takozu

Krom Su Tankı

Yangın Söndürücü Kutusu

SA-BA  Elektrik Seti

MAKERSAN   Stepne Taşıyıcı

Bijon Anahtarı &  Kol

Her detayında bildiğiniz GÜVEN’ilir  kalite ve işçilik

 

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

 

JOST  Kaldırma Ayağı

JOST  King-Pin

ALCOA Alüminyum Jant

ASPÖCK  Elektrik Seti

WABCO  SMARTBOARD / e TASC

Orta Dingil Kaldırma Sistemi

Kovaya Yapıştırmalı  Özel  Reklam çalışması

Damper Çadırı

Güven Makina
Güven Makina
Footer 1
Copyright © Güven Makina 2020