Tur   | Eng |   Arab   |  Rus  

W TİP SİLOBUS

TEKNİK ÖZELLİKLER

W-TİP  SİLOBAS
TEKNİK  ÖZELLİKLER 

ÖLÇÜLER & KAPASİTE

Genişlik                   :    2450 mm  - 2550 mm
Yükseklik                 :    3800 mm  - 3950 mm
Dingil Mesafesi          :    1310 mm
Boş Ağırlık               :    7000 kg - 8000 kg  ± % 5
Ön Tabla Yüksekliği    :  1220 mm / 1420 mm
Kapasite (Hacim)        :    30 m³  - 55 m³ 
Çalışma Basıncı         :    2 Bar
Test  Basıncı             :    3 Bar
Çalışma Sıcaklığı       :   -40 ºC + 80 ºC

 

“W” TİP GÖVDE : Hacimsel olarak müşteri siparişine göre 30-55m³ arasında üretim yapılır.Gövde malzeme kalitesi  olarak yüksek mukavemetli EREĞLİ ve STRENX marka  İsveç çeliği kullanılmaktadır.Gövdenin hafif olmasıyla birlikte faydalı yük taşıma miktarı maksimum değerlere ulaşmaktadır. Gövde “W” şeklinde olup , basınçlı kaplar 97 / 23 / AT yönetmeliğine uygun  sertifikalı ve uzman kaynakçılar tarafından imal edilmektedir. Gövde kaynak işlemi sonrası kaynaklı bölgelere NDT uygulaması yapılmaktadır. Silobasın çalışma basıncı 2 bar , test basıncı 3 bar olarak gerçekleşmektedir.

 

ŞASE: Monoblok şase yapısındadır ve 3 dingilli şase düzeni mevcuttur. EEC direktiflerine uygun olarak yüksek mukavemetli şase çeliği ve traversler kullanılmaktadır. Şase montajı sırasında optik lazer ölçme cihazı kullanılarak düzgün ve kusursuz şase imalatı gerçekleşmektedir. Dorse kulakları şase lamasına kılıçlama  imalat yöntemiyle  montaj  ve kaynak edilmektedir. Şasenin yol tutuşu ve kavraması mükemmeldir. M.A.R.T.O.Y 2007/46/AT  sertifikası mevcuttur.

 

SÜSPANSİYON & DİNGİL: Tamamı AKTAŞ marka süspansiyon  körüklü ve parabolik tek/çift katlı Z makas süspansiyon sistemi kullanılmaktadır. Ön dingil çekici kabininden kaldırma kumandalıdır. 3 x 9 Ton taşıma kapasiteli kampanalı veya diskli dingil sistemi kullanılmaktadır. Yerli dingil markası olarak SERTEL marka tercih edilmekte olup ithal dingil markalarında   BPW veya SAF  kullanılmaktadır.

 

FREN  SİSTEMİ:  WABCO 2S-2M  EBS + RSS  özelliklerinde  ECE R13 BM/AEK Regülasyonuna  uygun olarak montajı yapılır. Mevcut olarak ARFESAN marka 2 adet S.F.K ve 4 adet İ.F.K bulunmaktadır.Çekiciye standart  fren yükü veren ve lastik aşınımının  minimum olduğu dengeli bir fren sistemine sahiptir.Lastiklerin yol tutuşu ve fren hız değerleri istenilen seviyededir.

 

ELEKTRİK SİSTEMİ : ECE R48 sayılı BM/AEK  Regülasyonuna uygun  SA-BA marka 2×7  & 1×15 pollü bağlantılar ve  ISO 12098’e uygun priz kullanılmaktadır.

 

KING – PIN :  DIN 74080 kalitesinde ve ECE R55’e uygun   2” civatalı King-Pin  kullanılmaktadır.

MEKANİK AYAK : Tek taraftan çevirmeli çift hız devirli MAKERSAN marka 24 TON dinamik ve  50 TON statik yük kapasiteli  dişli şanzımanlı ayak kullanılmaktadır.

 

LASTİK & JANT :  R22,5 x 385/65  BRIDGESTONE  R 179  lastik ve 11,75 x 22.5 Çelik Jant tercihi yapılır ve AB/458/2011 yönetmeliğine uygun montaj yapılır.

 

DOLUM SİSTEMİ: 97 / 23 / AT  Basınçlı kaplar yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmış ve imal edilmiş DN 500 çapında menhol kapağından dolum yapılır.Üst dolum kapaklarında 4 adet kelebek civatalı sıktırma mevcuttur.

 

BOŞALTMA SİSTEMİ : Gövde üzerine dizayn edilmiş birbirinden ayrı 2 ayrı koniye sahiptir ve istenilen boşaltma basıncında her bir koniye bağlı havalı vananın (pinch vana) sıralı şekilde açılması ile boşaltma işlemi gerçekleşir.Boşaltma süresi ortalama taşınan malın yoğunluğu ve fiziksel özelliklerine göre ortalama 45 dk.’dır. Hızlı,seri  ve akıcı bir boşaltma işlemi gerçekleşir. Silobas kazanı içinde mal birikimi gerçekleşmez.

 

BOYA: Tüm metal yüzeyler kumlama sonrasında 2 kat epoksi boya ile  astarlama işlemine girer ve daha sonra istenilen RAL kodunda 2 kat  DYO markalı akrilik boya ile fırınlı  boyama kabininde  boyanır. Boyama sonrası kuruma işlemi tamamlandıktan sonra çeşitli noktalardan elcometre ile  boya kalınlığı ölçümü yapılır ve standart boyama değerleri elde edilir.

 

İŞARETLEME ve ETİKETLER : AB/19/2011 yönetmeliğine uygun zorunlu etiket yerleri ve araç tanıtım numarasının yanı sıra  2 adet arka reflektör, EC direktiflerine uygun reflektif şerit uygulaması, 70 ve 80 hız işaretleri ve  uyarı etiketleri.

STANDART AKSESUARLAR

ECE R58 BM/AEK’ya uygun Arka Tampon
ECE R73 BM/AEK’ya uygun Bisiklet Korkulukları
4” Flanşlı SEL marka Boşaltma Hortumu
FRP Çamurluklar
FRP Kitlenebilir Malzeme Dolabı (80 Lt.)
Teker  Takozu
Arka  Tampon Paspas ve paçalık
Krom Su Tankı
Yangın Söndürücü Kutusu
Bijon Anahtarı &  Kol
Arkadan Çıkış Merdiveni
4 Bar Basınç dayanımlı  2”Tahliye Ventili
Gliserinli Manometre
Her detayında bildiğiniz GÜVEN’ilir  kalite ve işçilik

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

JOST  Kaldırma Ayağı
JOST  King-Pin
ALCOA Alüminyum Jant
ASPÖCK  Elektrik Seti
WABCO  SMARTBOARD / e TASC
Orta Dingil Kaldırma Sistemi
Pnöm. Katlanabilen Üst Yürüyüş Gezi Platformu (h:1100 mm)
4” Boşaltma Hortumu için PVC Borulu  Muhafaza
7800 (lt/dk) / veya 10800 (lt/dk)  Elektrikli Kompresör
Silobas Gövdesine Yapıştırmalı  Özel  Reklam çalışması
Güven Makina
Güven Makina
Footer 1
Copyright © Güven Makina 2020