Araçüstü Damper

ÜST YAPI : Küvet damper gövdesi 450 HB sertlikte aşmmaya ve darbelere dayanıklı ithal çelik sacdan üretilir.Taban 5 mm. HARDOX 450 HB ve yan duvarlar 4 mm. HARDOX 450 HB özelliktedir.Ön ve arka kapak 5 mm. St 52 sac kalitesinde üretilir.Arka kapak ,damper kaldırma hareketi ile alttan otomatik olarak açılmaktadır.

ŞASE: Yüksek mukavemetli ithal DOMEX çeliğinden boyuna taşıyıcı ve traverslerle imal edilmiştir.Şase montajı sırasında lazer ölçme cihazı kullanılarak düzgün ve kusursuz şase imalatı gerçekleştirilir.

HİDROLİK SİSTEM: Damper hareketi 45° devirme açısı sağlayan HİDROMAS marka 5 kademeli ağır tip teleskopik silindir ile gerçekleşmektedir.Hidrolik yağ deposu emiş filtreli,damper pnömatik kumandalı,çift hızlı indirme ventili ve sınır kontrol emniyetlidir.Çekici ile dorse arasındaki bağlantı 2 adet soket (jack) ile sağlanmaktadır(Müşteri aracına uygun PTO’ya akuple) SÜSPANSİYON ve DİNGİL: Tamamı AKTAŞ marka süspansiyon körüklü ve parabolik çift katlı Z makas süspansiyon sistemi kullanılır.Ön dingil çekici kabininden kaldırma kumandalıdır.3 x 9 Ton taşıma kapasiteli kampanalı veya diskli dingil sistemi kullanılmaktadır.Yerli dingil olarak SERTEL marka tercih edilmekte olup ithal dingil olarak BPW veya SAF markaları tercih edilmek-tedir.

FREN SİSTEMİ: WABCO 2S-2M EBS + RSS özelliklerinde 71 / 320 EWG’ye uygun olarak montajı yapılır. Mevcut olarak 2 adet S.F.K ve 4 adet İ.F.K bulunur. ELEKTRİK SİSTEMİ : 76 / 756 EWG’ye uygun 2×7 ve 1×15 pollü bağlantılar ISO 12098’e uygun priz.(SA-BA) KING — PIN : DIN 74080 ( 2″ ) civalatalı king-pin kullanılmaktadır. MEKANİK AYAKLAR: Tek taraftan çevirmeli çift hız devirli 24 TON dinamik 50 TON statik yük kapasiteli ve dişli şanzımanlı ayak. LASTİK VE JANTLAR : 6+1 adet R22,5 385/65 BRIDGESTONE lastik ve çelik jantlar.

BOYA: Tüm metal yüzeyler kumlama sonrasında 2 kat epoksi astarlama işlemin girer ve daha sonra istenilen RAL kodunda 2 kat akrilik boya ile firınlı boyama kabininde boyanır.Boyama sonrası kuruma işlemi tamamlandıktan sonra çeşitli noktalardan boya kalınlığı ölçümü yapılmaktadır.

İŞARETLEME ve LEVHALAR : 2 adet arka reflektör, Reflektif şerit uygulaması,70 ve 80 hız işaretleri .

STANDART AKSESUARLAR: Kitlenebilir malzeme dolabı, Lastik takozu, FRP çamurluklar (6 Adet), Bisiklet korkulukları, Su tankı, Yangın söndürücü kutusu, Makaralı stepne taşıyıcı, Bijon anahtarı ve kolu

OPSİYONEL ÖZELLİKLER : Yeni ve ithal sac kailtesi (St 52-Domex), JOST kaldırma ayağı, JOST king-pin, MICHELIN 385/65 R 22,5 Lastik Alüminyum Jant, Smartboard (WABCO), Orta dingil kaldırma sistemi, Isteğe göre RAL renk kodu