42 yıldır İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren hazır beton, çimento , hafriyat ve gıda nakliyesinde kullanılmak üzere ürettiği araçlarla adından her zaman söz ettiren ülkemizin gururu  lider treyler firması  GÜVEN, küresel pazarda rekabet etmeye ve imal ettiği nitelikli araçları dünyanın her köşesine göndermeye devam ediyor.

Avrupa’da ki sıvı gübre tankı satışlarında lider olan GÜVEN, bu yılın ikinci yarısında Almanya pazarında ki ortağı SIGA TECH firmasına  yaptığı adetli satışlarla göz  doldurmaya başladı. Başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın diğer tarım ülkeleri konumundaki Hollanda,Fransa, Danimarka gibi ülkelere de satışı yapılan vakumlu sıvı gübre silobası için daha şimdiden yıl sonuna kadar siparişler verilmiş durumda.

   GÜVEN in ürettiği 30m³ Vakumlu Sıvı Gübre Tankını (güllefass)  teslim alan SIGA TECH firması sahibi  Mathias Herricks, ürünlerden çok memnun olduğunu ,her zaman kaliteli ürünler imal eden GÜVEN ile çalışmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Almanya  pazarında şu an 1 numara olan GÜVEN ile daha uzun yıllar birlikte işbirliği yapacaklarını dile getiren SIGA TECH firması yetkilisi Mathias Herricks,  30 m³ hacimli vakumlu sıvı gübre tanklarını  sebze & meyve & tahıl  üretimi yapılan  tarlalarda organik gübrenin daha geniş alanlara dağılması için kullanıldığını , böyle bir talebin Almanya’da ki  çiftçilerden ve tarımla uğraşan  firmalarından yoğun bir biçimde geldiğini  görünce hemen uygulamaya geçtiklerini ifade etti.

GÜVEN’in Genel Müdürü ve aynı zamanda kurucusu olan Cemil KİRMİT:  30m³ Sıvı Gübre Silobasın  yeni bir ürün olduğunu ve  GÜVEN’in  mühendislik  tecrübesinin bir yansıması olarak Almanya tarım sektörüne katkı sunan bir ürün olduğunu” dile getirdi.

3D bilgisayar teknolojisini kullanarak tasarım harikası ürünler yapan GÜVEN bu konuda her zaman öncü konumda yer alıp ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Özellikle yarı römork ürün gamında V tip silobas,millenium tip silobas ,damper,damper silobas,treylermikser v.s araçlar üreten firma Türkiye’nin yanı sıra Almanya,Rusya,Ortadoğu, Türki Devletler pazarında hak ettiği yeri almaktadır.